All inclusive op Curaçao

Wat is het beste all inclusive resort op Curaçao voor jouw reis?

Er is niet één beste all inclusive op Curaçao. Voor stellen die zeker kindvrij willen reizen is Sandals Royal Curaçao de enige volledig adults-only optie; voor gezinnen met waterplezier zijn Mangrove Beach (zes glijbanen) en Kunuku (twaalf glijbanen) de sterkste kandidaten; voor kleinschalige luxe is Baoase een ander producttype, met all inclusive als los maaltijdplan. Onze scorekaart berekent per reisprofiel wie wint, met de basis van elke score erbij.

Hotel boeken

Vergelijk het aanbod

Personen2
Zoek

Vind jouw hotel op Curaçao

Jouw hotel op Curaçao

2 personen

Bekijk meer

Live prijzen

Het actuele all inclusive aanbod voor Curaçao

Per resort zie je de laagste actuele pakketprijs per persoon inclusief vlucht. De prijzen worden dagelijks automatisch ververst; verlopen vertrekdata verdwijnen vanzelf uit het overzicht.

Kunuku Aqua Resort
All inclusiveGezinnen

Kunuku Aqua Resort★★★★☆

📍 Sint Willibrordus, westelijk Curaçao
  • All inclusive familieresort met eigen aquapark en glijbanen
  • Gratis dagelijkse shuttle naar Porto Marie, Daaibooi en Pirate Bay
  • 213 accommodaties, waaronder familiekamers en appartementen
€916Vanaf per persoon
Sandals Royal Curaçao
All inclusiveAlleen volwassenen

Sandals Royal Curaçao

📍 Nieuwpoort, Santa Barbara-landgoed (zuidoostkust)
  • Adults-only luxe all inclusive met onbeperkt a la carte
  • Dos Awa infinity pool op twee niveaus
  • Bij Butler Suites vanaf zeven nachten een MINI Cooper en dineertegoed
€2.389Vanaf per persoon
Baoase Luxury Resort
All inclusiveGezinnen en stellen

Baoase Luxury Resort★★★★★

📍 Marie Pampoen, Willemstad
  • Vijfsterren luxe, ook als all inclusive boekbaar
  • Privéstrand met beschutte lagune
  • Een van de best beoordeelde resorts van Curaçao
€3.249Vanaf per persoon

Je boekt altijd rechtstreeks bij de reisorganisatie. Wij noemen bewust geen vaste bedragen in de tekst, omdat pakketprijzen per dag en per vertrekdatum wisselen.

Snel naar de juiste reis

Kies eerst voor welke doelgroep je zoekt

Begin niet bij een sterrenaantal of een gemiddelde reviewscore, maar bij het soort vakantie dat je zoekt. Op Curaçao vallen de doelgroepwinnaars namelijk niet samen: het luxueuste resort is niet het beste voor kinderen, en het adults-only resort is geen optie voor gezinnen. Deze vier ingangen brengen je meteen bij de resorts die bij jouw reis passen.

Scorekaart

Zo komt elke winnaar tot stand

Kort antwoord

Er is niet één beste all inclusive op Curaçao. Voor een stel dat zeker kindvrij wil reizen is Sandals Royal Curaçao de enige volledig adults-only keuze; voor een gezin met waterplezier scoren Mangrove Beach en Kunuku het hoogst op zwemmen; voor kleinschalige luxe staat Baoase bovenaan, maar daar is all inclusive een los maaltijdplan. De scores hieronder zijn per reisprofiel berekend.

Eerst passen we harde uitsluitingsregels toe. Een resort doet voor een profiel alleen mee als het operationeel is (niet alleen aangekondigd), als de leeftijdsregel past bij je reisgezelschap en als de all-inclusiveformule echt in het tarief zit dat je boekt. Daarna krijgt elk resort per criterium een deelscore van 0 tot 5, gewogen per profiel. We ronden af op één decimaal: een verschil van een tiende punt is geen kwaliteitsverschil.

Top drie per reisprofiel (gewogen score van 0 tot 5)
ReisprofielEersteTweedeDerde
Gezin met kinderen1. Mangrove Beach 4,62. The Rif 3,93. Sunscape 3,9
Stel dat rust zoekt1. Baoase 4,5 Beperkt2. Sandals 4,23. Zoëtry 4,0
Luxe en service1. Baoase 4,4 Beperkt2. Sandals 4,23. Zoëtry 3,9
Stad en strand combineren1. Mangrove Beach 4,32. The Rif 4,33. Baoase 3,9 Beperkt

Een label "Gemiddeld" of "Beperkt" betekent dat de score alleen geldt met een apart all-inclusivetarief of dat een criterium niet met officiële gegevens te scoren was. TUI BLUE Curaçao en The Pyrmont staan bewust niet in de ranglijst: het eerste resort opent gefaseerd, bij het tweede opent een deel van de restaurants pas later. Meer over die twee lees je in ons overzicht van nieuwe all-inclusiveresorts.

Gewichten per reisprofiel
CriteriumGezinStel/rustLuxeStad + strand
Kindervoorzieningen en leeftijd25%0%0%5%
Zwemmen en waterpark20%5%5%10%
Eten en echte inclusies15%20%20%15%
Kamer passend bij profiel15%, niet gescoord15%20%15%, niet gescoord
Rust en doelgroepmatch5%25%15%10%
Strand en zee10%15%15%15%
Ligging en bereikbaarheid5%10%10%25%
Prijs-kwaliteit op gelijke basis5%, niet gescoord10%, niet gescoord15%, niet gescoord5%, niet gescoord

Niet gescoord: pakketprijzen wisselen per dag en per vertrekdatum. De actuele prijs staat in het live aanbod bovenaan de pagina, op dezelfde reisduur vergeleken. Alleen gescoord voor stel/rust en luxe (kamerniveau). Voor gezinnen en stad + strand hangt het af van de maximale bezetting per kamertype en tarief; die controleer je bij de boeking. De gewichten van de wel gescoorde criteria tellen we naar 100 procent op.

Deelscores per resort en de basis van elke score
ResortKindervoorzieningen en leeftijdZwemmen en waterparkEten en echte inclusiesKamer passend bij profielRust en doelgroepmatchStrand en zeeLigging en bereikbaarheid
Mangrove Beach5 Aquapark, speelzone, kinderclub en familiekamers5 Zes glijbanen en vier zwembaden op het eigen terrein5 Ultra all inclusive voor alle gasten, vier themarestaurants, eten en drinken de klok rond2 Resortkamers en familiekamers, geen suitecategorie in het dossier1 Het drukste familieresort, geen adults-only deel4 Privézandstrand naast het resort, snorkelen en duiken5 Otrobanda, op een paar minuten van het centrum van Willemstad
The Rif3 Gezinsfaciliteiten via Mangrove Beach, zelf geen kinderclub4 Eigen bad plus toegang tot de baden en het aquapark van Mangrove5 Vier eigen restaurants plus die van Mangrove, bar 24 uur open2 Resortkamers met zeezichtcategorieën, geen suitecategorie in het dossier3 Rustiger dan Mangrove, maar strand en faciliteiten worden gedeeld4 Gedeeld privéstrand met eigen strandbarzone5 Otrobanda, naast Mangrove en dicht bij het centrum
Kunuku4 12 glijbanen en twee kinderbaden; de Kids Club draait in het hoogseizoen5 12 glijbanen en een groot Waterworld-bad3 Buffet drie keer per dag, Pizza Hut en Foodstreet; bar tot 23.00, beperkt à la carte2 Resortkamers, geen suitecategorie in het dossier1 Een echt familieresort zonder rustige adults-only zone1 Geen eigen strand; een shuttle rijdt naar de westkust2 Landinwaarts in Bandabou, ver van Willemstad maar dicht bij het Christoffelpark
Sunscape5 Kidsclub van 3 tot 12 jaar en een tienerclub van 13 tot 173 Hoofdbad, rustiger bad en kinderbad; geen glijbanen4 Zes restaurants en zeven bars, Coco Café 24 uur open3 Sun Club als premium kamerklasse met eigen bad en bar2 Gezinsresort; rust vooral in de Sun Club4 Eigen strand naast Mambo Beach en het Sea Aquarium4 Zuidoostkust, dicht bij Willemstad en de boulevard
Dreams4 Kidsclub van 3 tot 12 jaar en een kinderbad3 Vier baden volgens Hyatt, geen glijbanen4 Zeven tot acht eetopties en vijf bars; Coco Café tot 21.003 Preferred Club als premium kamerklasse3 Adults-only Il Mare-deel, maar alleen voor Preferred Club-gasten4 Eigen strand aan Piscadera Bay met snorkelen4 Piscadera Bay, dicht bij de stad
Zoëtry1 Kinderen zijn toegestaan, maar er is geen kidsclub of waterpark2 Eigen tuinzwembad; de infinitypool bij Il Mare is alleen voor volwassenen4 Twee restaurants, drie bars en eten op de suite de klok rond5 Alleen suites (72)5 Kleinschalig en op volwassenen gericht2 Niet direct aan zee: golfkarrit naar de Il Mare Beach Club4 Piscadera Bay, dicht bij de stad
Marriott3 Gratis kidsclub van 4 tot 10 jaar3 Familiebad en een rustige infinitypool voor volwassenen3 All inclusive alleen met het Ultimate-tarief, vijf deelnemende zaken2 Resortkamers, geen suitecategorie in het dossier3 Serenity Pool alleen voor volwassenen4 Eigen zandstrand, snorkelen vanaf de kant4 Piscadera Bay, dicht bij de stad
Renaissance1 Geen waterpark en geen grote kidsclub2 Infinitypool en een aangelegde zoutwaterlagune2 Optioneel pakket met Nautilus en een dinerbon buiten het hotel2 Stadshotelkamers, geen suitecategorie in het dossier2 Stadshotel naast een winkelcentrum, geen adults-only zones2 Aangelegd verhoogd strand, geen open zee5 Otrobanda, de binnenstad op loopafstand
Sandals0 Adults only: kinderen kunnen niet mee3 Infinitypool op twee niveaus en swim-upzones, geen glijbanen5 Acht restaurants, drie foodtrucks, dertien bars en premium drank5 Butler Suites en suites met privé-plungepool5 Het hele resort is alleen voor volwassenen3 Beschermde strandzone aan het Spaanse Water2 Oostkust, verder van Willemstad; luchthavenvervoer inbegrepen
Baoase1 Geen kindervoorzieningen in het dossier? Geen zwembadgegevens in ons dossier4 Maaltijdplan met driegangenlunch en -diner à la carte en drank per glas5 Suites en villa's aan een lagune5 Kleinschalig en luxe4 Eigen strand met beschutte lagune4 Zuidoostkust, dicht bij Willemstad
Gewogen score per resort en reisprofiel
ResortGezinStel/rustLuxeStad + strand
Mangrove Beach4,63,23,44,3
The Rif3,93,73,74,3
Kunuku3,41,92,12,4
Sunscape3,93,23,43,7
Dreams3,73,53,53,8
Zoëtry2,44,03,93,3
Marriott3,23,13,13,5
Renaissance1,92,32,42,9
SandalsUitgesloten4,24,23,1
Baoase2,84,54,43,9

Elke deelscore is een redactionele beoordeling van de gepubliceerde resortfeiten, geen gemiddelde van gastreviews. Wil je een score narekenen, download dan de scorekaart als CSV. Wat per resort precies in de formule zit, staat in de gids over wat per resort is inbegrepen.

Standaard of optioneel

Standaard all inclusive of een optioneel maaltijdplan?

Kort antwoord

Zeven resorts hebben all inclusive voor alle gasten. Bij Marriott en Renaissance is het een apart tarief naast logies, en bij Baoase een los maaltijdplan dat je voor je hele verblijf toevoegt. Vergelijk dus nooit de kale kamerprijs van het ene resort met de all-inclusiveprijs van het andere.

Formule, voor wie hij geldt en het laatste eetmoment
ResortFormuleVoor wieLaat etenDoelgroep
Mangrove BeachUltra all inclusiveVoor alle gastenMidnight Buffet tot 07.00Gezinnen
The RifUltra all inclusiveVoor alle gastenMidnight Buffet bij Mangrove tot 07.00Gemengd
KunukuAll inclusiveVoor alle gastenBar tot 23.00Gezinnen
SunscapeUnlimited-FunVoor alle gastenCoco Café de klok rondGezinnen
DreamsUnlimited-LuxuryVoor alle gastenCoco Café tot 21.00, bars tot 01.00Gemengd
ZoëtryEndless PrivilegesVoor alle gastenSuite-dining de klok rondVooral volwassenen
MarriottUltimate All-Inclusive (optioneel)Alleen met het all-inclusivetariefVolgens pakketvoorwaardenGemengd
RenaissanceUltimate All-Inclusive (optioneel)Alleen met het all-inclusivetariefVolgens pakketvoorwaardenGemengd
SandalsSandals all inclusiveVoor alle gastenPietra tot 02.00Adults only
BaoaseAll-inclusive maaltijdplan (optioneel)Los maaltijdplan voor het hele verblijfVolgens het maaltijdplanVooral volwassenen

Zoëtry staat hier als "vooral volwassenen": het resort is op volwassenen gericht, maar kinderen zijn toegestaan. Zoek je een verblijf waar zeker geen kinderen zijn, dan blijft alleen Sandals over; het verschil lees je in de gids over adults-only all inclusive op Curaçao. Hoe laat je waar nog kunt eten, staat per resort in de eettijden en restaurants.

Winnaars per doelgroep

Welk resort is het beste voor wie?

Voor ultra-luxe is Baoase Luxury Resort de sterkste kandidaat: een klein, exclusief resort waar de privesfeer en de persoonlijke service het verschil maken. Let wel op dat het all-inclusive maaltijdplan bij Baoase een aanvullend product is en volgens de actuele voorwaarden niet het hele jaar beschikbaar is, dus controleer de verzorging voor jouw exacte reisperiode.

Reis je met zijn tweeen, dan is Sandals Royal Curaçao de logische keuze: een adults-only resort dat volledig op stellen is gericht. Dreams heeft daarnaast een adults-only Preferred Club- en Il Mare-concept, maar dat is aan specifieke kamercategorieën gekoppeld en niet hetzelfde als een volledig adults-only resort; wie dat verschil belangrijk vindt, vergelijkt beide rustig naast elkaar.

Voor gezinnen met waterplezier valt de keuze op Mangrove Beach Corendon, dat officieel wordt vermeld met een aquapark met zes glijbanen. Wil je een moderner resort dat het centrum combineert met een strandverblijf, dan is The Rif at Mangrove Beach sterk: dit is een afzonderlijk resort naast Mangrove, waarvan gasten toegang krijgen tot de faciliteiten van Mangrove.

De rode draad: bepaal eerst welke doelgroep voor jou telt, kies daarna de bijpassende resorts en vergelijk pas dan op prijs. Zo boek je een resort dat past bij jouw wensen in plaats van bij een algemene ranglijst. Wil je alle resorts naast elkaar zien met actuele prijzen, bekijk dan het volledige resortoverzicht.

Hoe wij vergelijken

Ons transparante scoremodel

De meeste beste-resortlijstjes vergelijken op sterren, prijs of één gemiddelde reviewscore, zonder productverschillen te corrigeren. Wij werken met één basisscore, maar berekenen daaruit meerdere doelgroepwinnaars. Een resort dat hoog scoort voor kinderen hoeft namelijk niet bovenaan te staan voor stellen, en andersom. Per resort staan de deelscores met hun basis in de scorekaart hierboven, zodat je ziet waarom een resort voor jouw reis wel of niet bovenaan staat.

Het juiste startpunt is bovendien het officiële universum. De Curaçao Tourist Board toont negen vermeldingen in de categorie all inclusive, waarvan TUI BLUE Curaçao nog als aangekondigd resort; de operationele resorts op die lijst vormen de kern van onze vergelijking. Daarnaast nemen wij all-inclusiveboekbare hotels mee die de board niet officieel als all inclusive categoriseert, maar alleen wanneer wij de formule via de officiële site plus onafhankelijke bronnen hebben bevestigd. Boekingsplatforms tonen daarnaast soms hotels waar alleen een bepaald arrangement all inclusive is. Die zetten wij niet zonder controle in dezelfde ranglijst, want dan vergelijk je verschillende producten met elkaar.

Wat krijg je echt

Inbegrepen, beperkt en met toeslag

Inbegrepen

De kern van de formule

De hoofdmaaltijden, snacks en dranken tot een vaste tijd zitten bij vrijwel elke formule in de prijs. Bij Sandals- en Hyattformules worden belastingen en fooien vaak in de inclusies genoemd, maar controleer altijd het actuele tarief en lokale uitzonderingen.

Beperkt

Vaak aan regels gebonden

A-la-carterestaurants, premiumdranken en bepaalde faciliteiten zijn regelmatig aan een reserverings- of tarieftoeslag gebonden. Adults-only gedeelten zoals het Il Mare-concept van Dreams horen bij specifieke kamercategorieën, niet bij het hele resort.

Met toeslag

Lees de voorwaarden

Het all-inclusive maaltijdplan van Baoase is een aanvullend product en is volgens de actuele voorwaarden niet het hele jaar beschikbaar. Ook galadiners rond feestdagen vallen niet automatisch binnen het concept. Controleer de tariefvoorwaarden voor jouw reisperiode.

Handig om te weten: doordat de invulling per resortformule verschilt, tonen wij per resort wat wij hebben kunnen bevestigen via de officiële site plus onafhankelijke bronnen. Zo weet je vooraf wat inbegrepen is en waarvoor je ter plaatse nog betaalt.

All inclusive of logies

All inclusive versus logies: reken het uit

Of all inclusive op Curaçao voordeliger is dan logies met alleen ontbijt, hangt af van de resortprijs, het aantal dagen dat je echt op het resort blijft, hoeveel je drinkt, of je een huurauto neemt en hoe vaak je buiten de deur wilt eten. Er is dus geen algemene ja- of nee-regel. Blijf je vrijwel het hele verblijf op het resort, dan wint all inclusive vaak; wil je juist veel lokale restaurants en stranden buiten het resort bezoeken, dan kan logies gunstiger uitpakken.

Reken daarom je eigen situatie door in plaats van te varen op een vuistregel. Zet de all-inclusiveprijs naast de logiesprijs plus je verwachte uitgaven aan eten, drinken en vervoer. De actuele vertrekprijzen die je daarvoor nodig hebt, staan in de actuele all inclusive aanbiedingen, met de goedkoopste vertrekdatum altijd vooraan.

Ligging

Hoe liggen de resorts ten opzichte van Willemstad?

Wil je je resortverblijf combineren met het centrum van Willemstad, dan is de ligging bepalend. The Rif en Mangrove liggen nabij Otrobanda, aan de rand van het centrum, en zijn daardoor het meest logisch voor bezoekers die de stad willen combineren met een resort aan zee. De exacte looproute en de veiligheid van die route controleer je het beste ter plaatse.

Niet elk resort ligt direct aan het hoofdstrand. Zoëtry Curaçao biedt bijvoorbeeld toegang tot Dreams en Il Mare via een golfkarrit; strandtoegang is er dus zeker, maar niet iedere suite ligt aan het strand zelf. Bij The Rif gebruikt Hilton zelfs kamercategorieen met de aanduiding Cruiseship Ocean View, waarbij het van het havenschema afhangt of er op dat moment schepen liggen.

Ligging is dus meer dan een adres: het bepaalt of je makkelijk de stad in loopt, hoe ver het strand is en welk uitzicht je kamer heeft. Weeg dat mee naast prijs en verzorging, en vergelijk de resorts die aan jouw voorkeur voldoen naast elkaar in het aanbod bovenaan deze pagina.

Nieuw op het eiland

TUI BLUE Curaçao: wat staat vast en wat nog niet?

TUI BLUE Curaçao aan Santa Martha Bay staat op de officiële all-inclusivelijst van het toeristenbureau als aangekondigd resort. De opening verloopt in drie stappen, en die zijn niet hetzelfde:

Openingstijdlijn TUI BLUE Curaçao
MijlpaalWat het betekentStatus
Eerste gastenVanaf 20 oktober 2026, in een gecontroleerde openingsfaseAangekondigd
Officiële opening1 november 2026Aangekondigd
Gefaseerde opleveringRestaurants en diensten openen stap voor stap; niet alles is er vanaf de eerste dagAangekondigd

Pas als alle faciliteiten draaien en er genoeg onafhankelijke gastervaringen zijn, nemen we TUI BLUE op in de scorekaart. Tot die tijd vergelijk je het resort op de feiten in de gids over nieuwe resorts. Boek je voor de feestdagen, lees dan ook wat je voor een kerstvakantie op Curaçao controleert.

De winnaars in cijfers

De resorts naast elkaar op de feiten

Een scoremodel zegt veel, maar soms wil je gewoon de feiten naast elkaar zien. Deze tabel komt uit hetzelfde dossier als onze gidsen en laat per resort de formule, het aantal glijbanen, de kidsclub en eten rond de klok zien. Twijfel je vooral over de formule, lees dan wat per resort in de all inclusive zit.

Resorts vergeleken op formule en voorzieningen
ResortFormuleGlijbanenKidsclubEten rond de klok
Mangrove BeachUltra all inclusive6Kinderclub, leeftijd niet gepubliceerdJa
The RifUltra all inclusive6Via Mangrove BeachJa
KunukuAll inclusive12Kids Club in het hoogseizoenNee
SunscapeUnlimited-FunNee3 tot 12 jaar, tieners 13 tot 17Ja
DreamsUnlimited-LuxuryNee3 tot 12 jaarNee
ZoëtryEndless PrivilegesNeeNeeJa
MarriottUltimate All-Inclusive (optioneel)Nee4 tot 10 jaarNee
RenaissanceUltimate All-Inclusive (optioneel)NeeNeeNee
SandalsSandals all inclusiveNeeNee (adults only)Nee
BaoaseAll-inclusive maaltijdplan (optioneel)NeeNeeNee

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over het beste all inclusive op Curaçao

Wat is het beste all inclusive resort op Curaçao?

Voor ultra-luxe is Baoase de sterkste kandidaat, voor adults-only stellen Sandals Royal Curaçao, voor gezinnen met glijbanen Mangrove Beach en voor een moderner resort nabij Willemstad The Rif. De beste keuze moet daarom per doelgroep worden gegeven; er is geen enkel resort dat voor iedereen het beste is.

Welke all inclusive op Curaçao is adults only?

Sandals Royal Curaçao is een adults-only resort voor stellen. Dreams heeft daarnaast een adults-only Il Mare- en Preferred Club-concept, maar dat is aan specifieke kamercategorieen gekoppeld en niet hetzelfde als een volledig adults-only resort.

Welk resort heeft de meeste glijbanen?

Kunuku Aqua Resort, met 12 glijbanen op het eigen terrein. Mangrove Beach heeft een aquapark met zes glijbanen, en gasten van The Rif mogen daar ook gebruik van maken. Minimumlengte en openingsdagen verschillen per glijbaan en per seizoen.

Ligt Zoëtry direct aan het strand?

Zoëtry biedt toegang tot Dreams en Il Mare via een golfkarrit. Strandtoegang is dus beschikbaar, maar niet iedere suite ligt direct aan het hoofdstrand.

Is Baoase altijd all inclusive te boeken?

Nee. Het all-inclusive maaltijdplan is een aanvullend product dat je voor je hele verblijf toevoegt. Voor 20 december 2026 tot en met 10 januari 2027 spreken twee officiële bronnen van Baoase elkaar tegen: de maaltijdplanpagina noemt het plan niet beschikbaar, de brochure voor 2026 noemt feesttarieven. Laat het schriftelijk bevestigen.

Is The Rif hetzelfde als Mangrove?

Het zijn afzonderlijke resorts naast elkaar. Gasten van The Rif krijgen toegang tot faciliteiten van Mangrove; de exacte toegang en restaurantregels moeten per tarief worden gecontroleerd.

Kan een ocean-viewkamer bij The Rif op cruiseschepen uitkijken?

Ja. Hilton gebruikt zelfs kamercategorieen met de aanduiding Cruiseship Ocean View. Of er op dat moment schepen liggen, is afhankelijk van het havenschema.

Is TUI BLUE Curaçao al een bewezen topresort?

Nog niet. De eerste gasten komen vanaf 20 oktober 2026 in een gecontroleerde openingsfase, de officiële opening staat op 1 november 2026 en restaurants en diensten gaan gefaseerd open. Voor een kwaliteitsoordeel zijn eerst volledig draaiende faciliteiten en genoeg onafhankelijke gastervaringen nodig.

Is all inclusive op Curaçao voordeliger dan logies?

Dat hangt af van de resortprijs, het aantal resortdagen, je consumpties, een eventuele huurauto en hoe vaak je buiten de deur wilt eten. Er is geen algemene ja- of nee-regel; reken daarom je eigen situatie door in plaats van te varen op een vuistregel.

Welk all inclusive resort ligt het gunstigst voor Willemstad?

The Rif en Mangrove liggen nabij Otrobanda en zijn daardoor het meest logisch voor bezoekers die het centrum willen combineren met een resortverblijf. De exacte looproute en veiligheid moeten ter plaatse worden gecontroleerd.

Welk resort is het beste voor snorkelen?

Dat vraagt een actuele terreincontrole op instap, beschutting en onderwaterleven. Wij benoemen geen winnaar uitsluitend op basis van hotelmarketing, maar combineren officiele strandinformatie met eigen waarneming of recente onafhankelijke reviews.

Zijn fooien inbegrepen?

Dat verschilt per resortformule. Sandals- en Hyattformules noemen belastingen en fooien vaak in de inclusies, maar controleer altijd het actuele tarief en lokale uitzonderingen.

Hoe is de score in de scorekaart berekend?

Per resort geven we een deelscore van 0 tot 5 op kindervoorzieningen, zwemmen, eten, kamer, rust, strand en ligging, met de basis van elke score erbij. Per reisprofiel wegen de criteria anders, bijvoorbeeld 25 procent kindervoorzieningen voor gezinnen en 25 procent rust voor stellen. Prijs-kwaliteit scoren we niet, omdat de pakketprijzen dagelijks wisselen.

Hoeveel all inclusive resorts heeft Curaçao?

Het toeristenbureau toont negen vermeldingen in de categorie all inclusive, waarvan TUI BLUE Curaçao nog als aangekondigd resort. Daarnaast zijn Marriott en Renaissance met een apart all-inclusivetarief te boeken en heeft Baoase een los maaltijdplan. Wij vergelijken tien resorts die nu echt met all inclusive te boeken zijn.

Is Zoëtry adults only?

Nee. Zoëtry is op volwassenen gericht en kleinschalig, maar kinderen zijn toegestaan. Alleen het Il Mare-strand bij Dreams is alleen voor volwassenen. Het enige volledig adults-only all inclusive resort op Curaçao is Sandals Royal Curaçao.

Bronnen en zekerheid

Waar deze pagina op rust

Laatste bronnencontrole
26 september 2026. Prijzen in het aanbod volgen de dagelijkse import en hebben hun eigen "bijgewerkt op"-stempel.
Kernfeiten en status
  • Bevestigd De Curaçao Tourist Board toont negen vermeldingen in de categorie all inclusive; TUI BLUE Curaçao staat daarop nog als aangekondigd resort. (bron: Curaçao Tourist Board, categorie all inclusive)
  • Bevestigd Kunuku Aqua Resort heeft 12 glijbanen op het eigen terrein. (bron: Kunuku Aqua Resort, officiële site)
  • Aangekondigd TUI BLUE Curaçao ontvangt de eerste gasten vanaf 20 oktober 2026 in een gecontroleerde openingsfase. (bron: TUI BLUE Curaçao, officiële communicatie)
  • Aangekondigd De officiële opening van TUI BLUE Curaçao staat op 1 november 2026. (bron: TUI BLUE Curaçao, officiële communicatie)
  • Bronconflict De maaltijdplanpagina van Baoase noemt het all-inclusiveplan niet beschikbaar van 20 december 2026 tot en met 10 januari 2027, terwijl de eigen brochure voor 2026 aangepaste feesttarieven noemt. (bron: Baoase, maaltijdplanpagina en brochure 2026)
Definitie
Onder "all inclusive" verstaan we een formule waarin maaltijden, snacks en een vaste selectie drank in de prijs zitten. We onderscheiden resortbrede formules (voor iedere gast), optionele pakketten (alleen met dat tarief) en losse maaltijdplannen.
Uitzondering
Adults-only delen bij Dreams (Il Mare) horen bij een kamercategorie, niet bij het hele resort. Bij Baoase spreken de maaltijdplanpagina en de brochure van 2026 elkaar tegen over de kerstperiode; vraag dat schriftelijk na.
Bronvolgorde
Overheid, luchthaven en toeristenbureau eerst, dan het hotel of de maatschappij zelf, dan het boekingsaanbod. Reviews gebruiken we alleen voor sfeer, nooit voor inclusies, leeftijden of vluchttijden. Spreken officiële bronnen elkaar tegen, dan tonen we dat conflict. Hoe wij vergelijken lees je op onze over-onspagina.
Hoe we wijzigingen verwerken
Alle feiten op deze pagina komen uit één feitenregister. Wijzigt een bron, dan passen we het register aan en lopen elke tabel, elk kort antwoord en elke FAQ-vraag die dat feit gebruiken vanzelf mee.
Zo houden wij deze pagina actueel. De prijzen en vertrekdata in het aanbod volgen de dagelijkse import en liggen altijd in de toekomst; verlopen datums verdwijnen automatisch. De resortfeiten, de verzorgingsuitleg en de FAQ controleren wij handmatig en passen we alleen aan wanneer er echt iets wijzigt. Samengesteld en gecontroleerd door Wes.

Verder lezen

Zo kies je verder

Wes, eigenaar van Curacao All Inclusive
De insidertip van Wes

Mijn belangrijkste tip voor het beste all inclusive op Curaçao: laat je niet leiden door één gemiddelde reviewscore. Bepaal eerst of je voor luxe, rust met zijn tweeen, of waterplezier met de kinderen gaat, en controleer daarna wat er echt is inbegrepen. Een resort dat ideaal is voor een gezin, kan voor een stel juist te druk zijn. Kies op doelgroep, vergelijk daarna op prijs, en je boekt het resort dat bij jouw reis past.

Wes
Eigenaar en eindredacteur, kent de all inclusive resorts van Curaçao door en door
Bekijk de actuele all inclusive deals

De prijzen op deze pagina worden dagelijks automatisch ververst; wij noemen bewust geen vaste bedragen omdat pakketprijzen per dag wisselen. Je boekt altijd rechtstreeks bij de reisorganisatie.

Buiten je resort

Bezienswaardigheden op Curaçao

Twintig plekken die de moeite waard zijn voor een dagje buiten het resort, genummerd van de bekendste tot de verborgen parels.

Vuurtoren en roze gebouw op het vlakke eiland Klein Curaçao, met wit zandstrand op de voorgrondEiland3

Klein Curaçao

Vrijwel onbewoond eiland ten zuidoosten van Curaçao, met een lang wit strand, een verlaten vuurtoren en schildpadden in het water.

Locatie
Golven slaan op de ruige kalksteenkust van Shete Boka National Park aan de noordkust van CuraçaoNatuurpark5

Shete Boka National Park

Ruige noordkust met boka's waar golven met kracht naar binnen slaan, zoals de zeegrot van Boka Tabla en het blaasgat Boka Pistol.

Locatie
Snorkelaars in helder turquoise water bij de rotskust van CuraçaoSnorkelen en duiken6

Tugboat-wrak

Kleine sleepboot op slechts enkele meters diepte bij Caracasbaai, begroeid met koraal en sponzen en ideaal voor snorkelaars.

Locatie
Duiker onder een boot in het heldere blauwe water rond CuraçaoSnorkelen en duiken7

Duiken op Curaçao

Een van de bekendste duikbestemmingen van het Caribisch gebied, met tientallen riffen die je rechtstreeks vanaf het strand bereikt.

Locatie
Zeeschildpad zwemt in helder turquoise water boven de zandbodem bij CuraçaoDieren kijken8

Playa Piskado

Kleine vissersbaai bij Westpunt waar je tijdens het snorkelen vaak zeeschildpadden ziet, dicht bij de kust.

Locatie
Stalactieten en stalagmieten in de kalksteengrot van Hato op CuraçaoGrot9

Grotten van Hato

Grottenstelsel in oud koraalkalksteen bij de luchthaven, met stalactieten en stalagmieten en een begeleide rondleiding.

Locatie
Dolfijnen zwemmen in het zeewater bij het Curaçao Sea AquariumDieren kijken11

Curaçao Sea Aquarium

Aquarium aan zee bij Mambo Beach, waar natuurlijk zeewater door de bakken wordt gepompt; vooral leuk voor gezinnen.

Locatie
Opspattend zeewater tegen de rotskust bij de Blue Room Cave aan de westkust van CuraçaoSnorkelen en duiken12

Blue Room Cave

Zeegrot aan de westkust die van binnen blauw oplicht door het zonlicht; je komt er zwemmend of per boot.

Locatie
Kaart van Curaçao met de ligging van Kurá Hulanda MuseumMuseum en erfgoed14

Kurá Hulanda Museum

Historisch museum in Otrobanda over de trans-Atlantische slavenhandel en de invloed van Afrikaanse culturen op het Caribisch gebied.

Locatie
Kaart van Curaçao met de ligging van Mikvé Israël-Emanuel SynagogeMuseum en erfgoed15

Mikvé Israël-Emanuel Synagoge

De oudste synagoge van de Amerika's die nog onafgebroken in gebruik is, uit 1732, met een zandvloer en het Joods Museum ernaast.

Locatie
Kaart van Curaçao met de ligging van Landhuis ChoboloboMuseum en erfgoed16

Landhuis Chobolobo

Historisch landhuis in Willemstad waar Senior & Co sinds 1946 de Curaçao-likeur maakt van de schil van de laraha.

Locatie
Kaart van Curaçao met de ligging van Watamula en WestpuntSnorkelen en duiken20

Watamula en Westpunt

Duiklocatie voor ervaren duikers in het uiterste westen, met koraalvelden en wisselende stroming, in de mooie streek rond Westpunt.

Locatie

Bekijk alle bezienswaardigheden op de kaart